• W kościele

  • Jubileusz 95–lecia OSP w Wyśmierzycach

  • Podczas uroczystości w rocznicę Powstania Warszawskiego 6. Ośrodka Goszczyn obwodu Głuszec Grójec

  • Wizyta młodzieży w Sejmie

15 lutego 2019r. odbyły się uroczyste obchody 155 rocznicy bitwy pod Lipą, która została stoczona 15 lutego 1864r. podczas Powstania Styczniowego. Uroczystości w Lipie zostały poprzedzone złożeniem wieńców na cmentarzu parafialnym w Głowaczowie, na zbiorowej mogile, przez społeczność PSP w Głowaczowie i przedstawicieli Urzędu Gminy Głowaczów.

4 lutego 2019 r. w siedzibie ZR odbyło się spotkanie Prezydium ZR z parlamentarzystami PiS. Celem spotkania była rozmowa na temat sytuacji społeczno-gospodarczej kraju i poziomu dialogu społecznego oraz przekazanie postulatów NSZZ „Solidarność”. Działania te podejmowane są w ramach ogólnopolskiej akcji NSZZ „Solidarność” zainicjowanej stanowiskiem Komisji Krajowej z dnia 11 grudnia 2018 roku w sprawie sytuacji społeczno-gospodarczej oraz stanu dialogu w Polsce. 

W poniedziałek, 28 stycznia o godzinie 10 rozpoczęły się obrady V sesji Rady Powiatu Lipskiego obecnej kadencji. Sesja podzielona została na dwie części – roboczą i uroczystą. W części uroczystej podsumowano działania podejmowane na terenie powiatu i obszaru chronionego w roku 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Gośćmi byli m. in. Dariusz Bąk – Poseł na Sejm RP, Krzysztof Morawski – Dyrektor Biura Zamiejscowego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu, Jacek Wielorański – Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko, wójtowie gmin z powiatu lipskiego oraz wójtowie z obszaru chronionego, Tarłowa i Bałtowa. Wśród gości byli także ludzie bezpośrednio zaangażowani w organizację obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

22 stycznia 1863 r. – rozpoczęło się Powstanie Styczniowe, największy w XIX w. polski zryw narodowy. Jedna z polskich dróg wiodąca do odzyskania Niepodległości. Powstanie trwało do jesieni 1864 r. Najdłużej, bo aż do maja 1865 roku, przetrwał na Podlasiu oddział księdza generała Stanisława Brzóski – naczelnego kapelana Powstania Styczniowego. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich Powstańcach, także tych, którzy pochodzili z naszej ziemi.

18 stycznia w Szydłowcu odbyły się centralne obchody 156 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Poseł na Sejm RP Dariusz Bąk uczestniczył w tradycyjnym noworocznym spotkaniu samorządowców w Przysusze w dniu 14 stycznia 2019 roku.

Tworzymy jedną Polskę, dlatego z bólem słuchamy głosów o rozdziale Kościoła od państwa – mówił biskup radomski Henryk Tomasik na noworocznym spotkaniu z samorządowcami w Przysusze. Ordynariusz radomski nawiązał także do wydarzeń w Gdańsku. Mówił również o dobru wspólnym, które powinno być troską w polskim samorządzie. W spotkaniu uczestniczyli m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski, posłowie i samorządowcy z powiatu przysuskiego.

13 stycznia 2019 r. w Radomiu odbyły się obchody 37. rocznicy rejestracji NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych. 

W sobotę, 12 stycznia odbyło się w Farze doroczne spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja. Dziękczynnej Eucharystii przewodniczył ks. Bp Henryk Tomasik.

18 grudnia 2018 r. w siedzibie Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemia Radomska odbyło się tradycyjne związkowe spotkanie opłatkowe z udziałem zaproszonych gości.

Copyright 2019 Dariusz Bąk - wszystkie prawa zastrzeżone.